Kedves Gábor.Az emberi hiúság, és alapok nélküli öncsodálat halálos kelepce. Sokak, gátlásaikat, lappangó kisebbségi tudatukat próbálják kifelé titkolni. Az állandó drukk, lassan megeszi belülről.A rettegés, hogy jön valaki, aki felismeri. A rosszabb verzió, ha el is hiszi magáról felsőbbrendűségét, és nem veszi észre, a rá leselkedő veszélyt. Tetszett írásod, gyuri
A hiúság mellett nem kevés más rossz tulajdonság fűtheti az embert. Jól írod, Gyuri: ezeket a világhoz való "gyatra" viszonyulás is kialakíthatja; ki-ki leverheti korábbi rossz élményeit, beidegzettségeit szűkebb-tágabb környezetén. - Köszönöm lényeglátó soraidat! @-)
Igen a hiúság, főleg fiatalon, igencsak irányít bennünket, de a többség rájön, hogy a fiatalság adta szépség igencsak mulandó ajándéka az életnek, vannak fontosabb értékeink is. Aki a saját külső értékei alapján tartja magát felsőbbrendűnek, az szegény híján van a fontosabbaknak.
Igen, ez így van, a külsőségek túlzott értékelése esetén. Még ennél is rosszabb, ha a pályájának kedvező belső tulajdonságok túlértékelése ront el bárkit. Vagyis nemcsak – hogy Gyuri fenti szavaival éljek – az alapok nélküli öncsodálat, hanem ezek meglétének biztos tudata. A kérdés, hogy a torzulás hová fajulhat. Az biztos, hogy mások (nem ritkán számítástól vezérelt) támogatása, mi több: ajnározása fokozni képes e folyamatot. – Örültem véleményednek, kedves Ibolya. (Talán kellően stílszerű ikont fűzök válaszomhoz: b-( )
Bizony, érthető a vonzás, ha szereplőnk sikeresen adja elő produkcióit. Azért gondoljuk el azt is, milyen a hatása, milyenek lehetnek a következményei az ilyen fellépésnek, ha bárhol a világon a közélet vezető pozíciójú embereire jellemző. A másokat elsöprően felülmúlónak érzett nagyság, hozzá a fűtő hiúság... - Örültem hozzászólásodnak, Ildi! (o)
Kedves Gábor.Az emberi hiúság, és alapok nélküli öncsodálat halálos kelepce.
VálaszTörlésSokak, gátlásaikat, lappangó kisebbségi tudatukat próbálják kifelé titkolni.
Az állandó drukk, lassan megeszi belülről.A rettegés, hogy jön valaki, aki felismeri.
A rosszabb verzió, ha el is hiszi magáról felsőbbrendűségét, és nem veszi észre, a rá leselkedő veszélyt.
Tetszett írásod,
gyuri
A hiúság mellett nem kevés más rossz tulajdonság fűtheti az embert. Jól írod, Gyuri: ezeket a világhoz való "gyatra" viszonyulás is kialakíthatja; ki-ki leverheti korábbi rossz élményeit, beidegzettségeit szűkebb-tágabb környezetén. - Köszönöm lényeglátó soraidat! @-)
TörlésIgen a hiúság, főleg fiatalon, igencsak irányít bennünket, de a többség rájön, hogy a fiatalság adta szépség igencsak mulandó ajándéka az életnek, vannak fontosabb értékeink is. Aki a saját külső értékei alapján tartja magát felsőbbrendűnek, az szegény híján van a fontosabbaknak.
VálaszTörlésIgen, ez így van, a külsőségek túlzott értékelése esetén. Még ennél is rosszabb, ha a pályájának kedvező belső tulajdonságok túlértékelése ront el bárkit. Vagyis nemcsak – hogy Gyuri fenti szavaival éljek – az alapok nélküli öncsodálat, hanem ezek meglétének biztos tudata. A kérdés, hogy a torzulás hová fajulhat. Az biztos, hogy mások (nem ritkán számítástól vezérelt) támogatása, mi több: ajnározása fokozni képes e folyamatot. – Örültem véleményednek, kedves Ibolya. (Talán kellően stílszerű ikont fűzök válaszomhoz: b-( )
TörlésHát igen, sokan többet gondolnak magukról a kelleténél, s önmutogatók. Aki talán értékesebb volna, hallgat, s meghúzódik a háttérben. :)
VálaszTörlésBizony, érthető a vonzás, ha szereplőnk sikeresen adja elő produkcióit. Azért gondoljuk el azt is, milyen a hatása, milyenek lehetnek a következményei az ilyen fellépésnek, ha bárhol a világon a közélet vezető pozíciójú embereire jellemző. A másokat elsöprően felülmúlónak érzett nagyság, hozzá a fűtő hiúság... - Örültem hozzászólásodnak, Ildi! (o)
Törlés